LIEPĀJAS LNK CUP

• NOLIKUMS!
  • 18 jūlijā WNU sadarbībā ar LNK tika izstrādāts nolikums WNU 3 posmam “Liepājas Kauss 2024” ir veiktas nelielas izmainās.
  • 1. Finālturnīra dalībnieku skaits 24.
  • 2. Turnīrā tiks izspēlētas visas vietas no 1 līdz 8, 9 līdz 16, 17 līdz 24.
  • 3. Tiks limitēts vienas partijas izspēles laiks (skatīt nolikumu)
  • 4. Divu setu pārsvars (skatīt nolikumu)
  • 5. Tiek gaidītas daiļā dzimuma pārstāves.
  • LIEPĀJAS KAUSS 2024 NOLIKUMS
  • Mērķis:
  • • Sacensības tiek rīkotas ar mērķi attīstīt un popularizēt novusa sporta pasaulē, noteikt spēcīgākos spēlētājus un sadalīt balvu fondu.
  • • Popularizēt novusu Latvijā un pasaulē.
  • • Veicināt ciešākas sporta saiknes starp spēlētājiem visā pasaulē..
  • • Celt spēlētāju meistarības līmenis.
  • Sacensību norises laiks un vieta:
  • • Sacensības divas dienas 05/10/2024-06/10/2024
  • • Sacensību LNK telpās, Ziemeļu ielā 19.
  • • 10:15 Turnīra sākums.
  • Sacensību dalībnieki:
  • • Dalībai turnīrā tiek pielaisti visi interesenti saskaņā ar pielaides līgumiem: – https://worldnovuss.com/document/ , kā arī ir snieguši savu WNU licences numuru un veikuši reģistrāciju noteiktajā termiņā.
  • • Spēlētāji, kas piedalās turnīrā, apliecina piekrišanu turnīra reglamentam.
  • • Pieteikums:
  • • Dalībai turnīrā var pieteikties līdz 2024. gada 9. septembrim.
  • • Spēlētāja licence – 15 eiro. (Licence derīga visam 2024gadam)
  • • Dalības maksa – 50 eiro vīriešu turnīrā, sievietēm dalības maksa 10 eiro.
  • • Pieteikumu dalībai var iesniegt elektroniski, vai caur reģistrācijas formu: “reģistrācija par turnīru”
  • • Finansēšana:
  • • Izdevumi, kas saistīti ar dalībnieku komandēšanu (braukšana abos virzienos, dienas nauda ceļā, ēdināšana, darba algas izvietošana, saglabāšana) par personīgajiem līdzekļiem.
  • Organizatori:
  • • WNU sadarbība ar Liepājas novusa klubu..
  • • Sacensību galvenais tiesnesis Ivans Lisavenko, tiesneša palīgi Aleksandrs Subačs..
  • Sacensību formāts:
  • • Sacensības notiek pēc WNU novusa noteikumiem.
  • • Dalībnieku skaits vīru finālstadijā 24 sportisti.
  • • Dalībnieču skaits sieviešu finālā un izspēles formātā, apstiprināts pēc pieteikuma saņemšanas.
  • IZSPĒLES KĀRTĪBA
  • 1. Dalībnieku sadalīšana grupās
  • 1.1. Kopumā sacensībās piedalās 24 spēlētāji, kuri tiek sadalīti 4 grupās pa 6 spēlētājiem katrā. 1.2. Dalībnieku sadalījums grupās notiek pēc reitinga, lai nodrošinātu līdzvērtīgu spēku sadalījumu.
  • 2. Grupas spēles
  • 2.1. Grupas spēlēs katrs spēlētājs sacenšas ar katru spēlētāju savā grupā. 2.2. Katras spēles ilgums ir 13 seti, un uzvarētājs tiek noteikts pēc pirmā spēlētāja, kurš sasniedz 7 uzvarētus setus.
  • 3. Vietu noteikšana grupu turnīrā
  • 3.1. Vietu noteikšana grupās notiek, pamatojoties uz sekojošiem kritērijiem:
  • Iegūtie punkti.
  • Vienādu punktu gadījumā – savstarpējā spēle.
  • Setu attiecība.
  • Meistars štoses (uzvarēto punktu skaits).
  • Tie-Break štoses (izšķirošās spēles setu skaits).
  • 4. Fināla izspēles
  • 4.1. Pirmās divas vietas no katras grupas turpina cīņu par 1.-8. vietu pēc olimpiskās sistēmas. 4.2. 3. un 4. vietu ieguvēji noskaidro vietu sadalījumu no 9.-16. 4.3. 5. un 6. vietu ieguvēji noskaidro vietu sadalījumu no 17.-24.
  • Spēļu ilgums: 51 sets.
  • 5.5 Visos turnīŗa izspēļu setos sākuma sitienu izlozē abi sportisti – ar rikošeta sitienu, kuram spēlētājam ripa būs tuvāk tumšas zonas bortam. Ripa var pieskarties vai arī nepieskarties bortam.
  • (nosacījums tuvāk bortam)
  • 5.6 Visos turnīŗa izspēļu setos uzvarai ir nepieciešams divu setu pārsvars. Piemērs 51 setu izspēle rezultāts 25 / 25 nepietiek ar uzvaru nākamajā setā, bet ir jāiegūst divu setu pārsvars 27/25, 28/26, 30/28 ar nosacījumu, ka tiek ievērots laika limits.
  • 6. Uzvarētāju noteikšana
  • 6.1. Katras spēles uzvarētājs tiek noteikts pēc tā spēlētāja, kurš pirmais sasniedz nepieciešamo uzvarēto setu skaitu attiecīgajā kārtā.
  • 7. Papildu noteikumi
  • 7.1. Ja rodas strīds vai neskaidrība par noteikumu interpretāciju, galavārds pieder tiesnesim vai turnīra organizatoram. 7.2. Visiem spēlētājiem ir jāievēro turnīra noteikumi un tiesneša norādījumi. 7.3. Neparedzēti gadījumi vai situācijas tiek risinātas atbilstoši organizatora un tiesneša norādījumiem.
  • • Ceturdaļ finālā, pusfinālā un finālā katram dalībniekam ir iespēja pieteikt vienu pārtraukumu.
  • • Lai tiesnešu kolēģija spētu kontrolēt turnīragaitu, tiek pieņemts lēmums laika limitēšana.
  • • 51 setu izspēlei tiek atlicināts laiks 4 stundas un 5 minūtes.(4×60 = 240 +5 minūtes)
  • 245 minūtes / 51 setu ir 4,8 minūtes uz vienu setu.
  • Līdz ar to, 13 setiem tiek dots laika limits 60 minutes, 27 setiem – 120 minutes, 37 setiem – 175 minutes, 43 setiem – 200 minutes. Tienesis ir tiesīgs brīdināt spēlētājus, par laika limita neievērošanu. Ja laika limits tiek pārkāpts, sacensību tiesnesis ir tiesīgs atsaukt spēlētāju pauzes un nepieciešamības gadījumā apstādināt spēli un noteikt uzvarētāju.
  • • Sacensību galvenais tiesnesis Ivans Lisavenko, tiesneša palīgi Aleksandrs Subačs & Igors Bondars.
  • Apbalvošana:
  • • Visi turnīru dalībnieki, tiek apbalvoti ar naudas balvām un piemiņām veltēm.
  • • Balvu fonda sadalījums, skatīt WNU mājas lapā.

• Pāra ((A1-D2: D1-A2) zaudētājs, tiekas ar pāra (C1- B2: B1-C2) zaudētāju

Tādā pašā veidā tiek sadalītas vietas cīņā par 9 – 16 vietu un 17 – 24 vietu.

Reitinga aprēķins Liepājas LNK Kauss

1. Grupu turnīrā izspēle notiek no 13 setiem līdz vienam spēlētājam ir 7 uzvarēti seti, līdz ar to visām grupu turnīra spēlēm automātiski pieskaita 10 reitinga punktus
a) Atšķirība setos (plus/mīnus atkarībā no spēles rezultāta, piemēram: 7 – 4= 3)
10 + 3 = 13 uzvaras gadījumā
10 – 3 = 7 zaudējuma gadījumā
2. Spēlētāji, kuri turpinās spēli 1/4 finālā izspēle notiks 37 setos, , līdz ar to visām ¼ fināla spēlēm automātiski pieskaita 20 reitinga punktus
20 + 15 = 35 uzvaras gadījumā
20 – 15 = 5 zaudējuma gadījumā
3. Par spēlēm lai noskaidrotu vietu sadalījumu no 5 līdz 8 reitinga punkti netiek aprēķināti
4. Spēlētāji, kuri turpinās spēli 1/2 finālā izspēle notiks 43 setos, , līdz ar to visām 1/2 fināla spēlēm automātiski pieskaita 25 reitinga punktus
25 + 15 = 40 uzvaras gadījumā
25 – 15 = 10 zaudējuma gadījumā
5. Spēlētāji, kuri turpinās spēli  finālā un spēle par trešo vietu izspēle notiks 51 setos, , līdz ar to  fināla spēlei un spēlei par trešo vietu automātiski pieskaita 30 reitinga punktus
a) Atšķirība setos (plus/mīnus atkarībā no spēles rezultāta, piemēram: 26 –24 = 2)
30 – 9 = 21 + 3,48 = 24,48 zaudējuma gadījumā
8. Spēlētāji, kuri grupu turnīrā ieņems 3 un zemāku vietu turpinās spēli par vietu sadalījumu no 9  līdz 24 vietai un šīm spēlēm reitinga punkti netiks aprēķināti.
9. Pēc turnīra noslēguma tiks piešķirti superfināla bonusa punkti.